Skip Navigation Links
Home
WijkwebExpand Wijkweb
VerenigingExpand Vereniging
KrantExpand Krant
DossierExpand Dossier
WijkExpand Wijk
LinksExpand Links
WijkwijzerExpand Wijkwijzer
ArchiefExpand Archief

Onze Rosariumbuurtborrel!

door Rinny E. Kooi

Het was zaterdag 17 september vanaf 16.00 uur weer borreltijd voor de bewoners rond de ‘sloot’, de groenstrook tussen de Uhlenbeckkade en Meijerskade. Deze borrel is een jaarlijks activiteit. Veertien jaar geleden vond hij voor het eerst plaats in de maand juni. Dat was kort nadat het bestemmingsplan voor onze wijk was vastgesteld en in de periode dat er een groenplan werd opgesteld voor deze omgeving. Deze plannen waren aanleiding voor bewoners om contact met elkaar op te nemen en hier met elkaar over te overleggen. Men leerde elkaar kennen en er ontstond een gevoel van samenhorigheid.

Zonder agenda
Enkele bewoners namen toen het initiatief de borrel eens een keer zonder agenda of zonder concrete aanleiding bij elkaar te komen. Alle omwonenden werden uitgenodigd en gevraagd iets te drinken, te eten en een glas mee te nemen, en eventueel een tafel of een stoel. Het ‘Rosarium’ werd versierd met vlaggetjes. Er was een goede opkomst en dat is altijd zo gebleven. Slechts een keer is de borrel vanwege het slechte weer worden afgebroken.

Veertien jaar
We zijn nu veertien jaar verder. Een aantal bewoners is vertrokken of overleden. Er zijn nieuwe bewoners komen wonen en natuurlijk zijn er de blijvers die de borrel van het begin af aan hebben meegemaakt. De gemiddelde leeftijd van de bewoners is fors gedaald. Er wonen nu veel meer kinderen in deze omgeving. Na het eenvoudige begin wordt nu als luxe gebruik gemaakt van de statafels en de partytent van de wijkvereniging. Maar het blijft allemaal simpel, zeer informeel en tegen minimale kosten. Elk jaar is er wel iemand die het initiatief neemt en zijn er anderen die iets bijzonders bakken voor alle aanwezigen.

Welkom op de .Net-website